Home
Serum & përforcues
Optimals
Optimals Urban Guard 3D Essence Serumi

Përshkrim

Lëkura e qytetit ka nevojë për kujdes kundër lëkurës kundër ndotjes. Serumi Urban Guard 3D Essence është lëkura e thatë dhe shtresa e parë e lagështisë dhe mbrojtjes e lëkurës së qytetit. Ky Serum Thelbësor pa peshë ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga agresorët urban gjatë ditës dhe rikthimin e vitalitetit të lëkurës gjatë natës. Dëshironi një lëkurë me shkëlqim? Me hidratim të avancuar nga Acidi i vogël Hyaluronic dhe Panthenol (Vitamina B5), ky serum ndihmon në luftimin e mpirjes, qetësimin dhe zbutjen e lëkurës. Plus, kur duo Essence Serum dhe Day Cream SPF 25 kombinohen ato ofrojnë një shtresë mbrojtëse - me përbërës mbrojtës të ndotjes të provuar klinikisht - duke forcuar mbrojtjen e lëkurës tuaj kundër jetës së përditshme urbane, stresit mjedisor dhe grimcave të ndotjes.


Përdorni: për të mbrojtur lëkurën tuaj me një mburojë hidratuese

Ushqimi i lëkurës: Postbiotiku i Pastër i Detit ndihmon në pastrimin, ribalancimin dhe riparimin e lëkurës tuaj / Panthenoli qetëson dhe zbut / Acidi i vogël hialuronik ndihmon në sigurimin e hidratimit të thellë brenda lëkurës

Si funksionon: ndihmon në zbutjen, lagështimin dhe mbrojtjen e lëkurës së stresuar nga ndotja me lëndë ushqyese të lëkurës që punojnë fort dhe teknologji të fuqishme natyraleJepini lëkurës një shtresë shtesë të mbrojtjes nga ndotja - dhe hidratimin që mund të shkojë thellë! Serumi Urban Guard 3D Essence ndihmon në mbrojtjen nga stresuesit mjedisorë gjatë ditës dhe rimbushjen e lëkurës brenda natës. Me Urban3Rescuer për të ndihmuar në rikthimin e lëkurës dhe forcimin e niveleve të hidratimit. Plus, Panthenol ndihmon në qetësimin dhe plotësimin e barrierës tuaj të lëkurës dhe Acidi i vogël hialuronik punon për të dhënë lagështi të thellë. Ky serum esence i lehtë dhe i lehtë ndihmon në zbutjen, ekuilibrin dhe forcimin e lëkurës tuaj.


Si: Lëmoni 3 deri në 4 pika në lëkurë të pastër dhe të thatë.

Ku: Mbi fytyrë dhe qafë, duke shmangur sytë

Kur: Në mëngjes dhe në mbrëmje pas pastrimit dhe para kremit tuaj hidratues.

Këshillë Optimale: Për të forcuar mbrojtjen tuaj nga ndotja, kombinoni Serumin Essence me Kremin e Ditës SPF 25. Dyshja punon më mirë së bashku për t'ju siguruar ndotje shtesë dhe mbrojtje UV, plus Kremi i Ditës ndihmon për të mbyllur të gjitha të mirat e Serumit të Thelbit .

Lëkura me pamje të shëndetshme dhe të hidratuar fillon me ekuilibrin e duhur të lëndëve ushqyese të lëkurës. Serumi Urban Guard 3D Essence me Urban3Rescuer ofron lagështi të përparuar, Panthenol (Vitamina B5) dhe Acid të Vogël Hialuronik, plus mbrojtje të forcuar nga ndotja.


Urban3Rescuer

Kjo teknologji me origjinë natyrale forcon dhe rimbush barrierën e lëkurës ndërsa forcon nivelet e hidratimit.

  • Me Sea Pure Postbiotic për t'ju ndihmuar në pastrimin, ribalancimin dhe riparimin e barrierës tuaj të lëkurës.
  • Hidratim i avancuar, ndihmon në shpërndarjen e lagështisë së thellë nga Acidi Hyaluronic

PolluProtect

Fortifikon atë mbrojtje me një shtresë natyrale mbrojtëse të krijuar për të mbajtur ndotjen jashtë!

Këshilla nga eksperti ynë i ushqimit të lëkurës: “Kremi i Ditës duhet të shtresohet mbi Serumin Essence për të mbajtur në mënyrë të efektshme lagështinë dhe ndotjen. Dyshja kombinon forcat e tyre për të mbrojtur lëkurën nga ndikimet e jashtme, ndotja dhe rrezet e diellit. ”


Acid i vogël hialuronik

Thith lehtë në lëkurë. Falë madhësisë së tyre, këto molekula janë mjaft të vogla për të arritur pjesën e sipërme të lëkurës, duke ndihmuar në zbutjen dhe hidratimin e lëkurës në një nivel më të thellë, ku ndodh natyrshëm acidi hialuronik.


Panthenol

Pasi të aplikohet në lëkurë, Panthenoli shndërrohet nga trupi si Vitamina B5. Knownshtë i njohur për vetitë e tij qetësuese dhe rimbushëse dhe ndihmon që lëkura juaj të ndjehet e butë dhe elastike.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, PROPANEDIOL, GLYCERIN, PEG-8, BETAINE, POLOXAMER 184, PHENOXYETHANOL, BENZYL ALCOHOL, DMDM HYDANTOIN, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, PANTHENOL, SODIUM HYALURONATE, XANTHAN GUM, SODIUM HYDROXIDE, BIOSACCHARIDE GUM-4, PHENETHYL ALCOHOL, SACCHARIDE ISOMERATE, TOCOPHERYL ACETATE
Optimals mbrojtje nga ndotja dhe kujdes i lëkurës. Urban Guard 3D, ushqim i lëkurës i gatshëm për qytet - dhe mbrojtja e fortifikuar! Formuluar nga ekspertë të ushqimit të lëkurës për të mbajtur lagështinë dhe ndotjen.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.