Home
Kujdesi i lëkurës
Love Nature
Love Nature Hydrate & Clarify Maskë letre

Përshkrim

Maskë fletësh natyrale gjallëruese, e krijuar për të qartësuar, hidratuar dhe eksfoluar lëkurën – për një çehre të pastër, të butë dhe të rinovuar. Me ekstrakt organik të shegës, i njohur për vetitë e saj astringente, tonifikuese të lëkurës dhe luftarake kundër radikalëve të lirë. Tekstura e freskët ftohëse dhe aroma e shijshme e shegës ndihmon në rigjallërimin e lëkurës dhe shqisave. Me material fletë maskë "Eucalace" të biodegradueshëm, me burim të qëndrueshëm, nga fibra eukalipt. Mund të përdoret së bashku me rutinën tuaj të rregullt të kujdesit të lëkurës, sa herë që lëkura dhe shqisat tuaja kanë nevojë për një rikuperim të shpejtë dhe natyral. I testuar dermatologjikisht. Të gjitha llojet e lëkurës.

Love Nature Hydrate & Clarify Sheet Mask me Shegë Organike mund të përdoret në kombinim me rutinën tuaj të rregullt të kujdesit të lëkurës, sa herë që lëkura juaj ka nevojë për një "snack bukurie" të shpejtë. Për të shijuar këtë moment të mirësisë natyrshme përkëdhelëse, thjesht:

  • Hapeni qesen dhe aplikojeni maskën në lëkurë të pastër dhe të thatë, duke e lëmuar me kujdes fletën mbi konturet e fytyrës.
  • Vendoseni për 15-20 minuta, hiqni dhe lyeni serumin e tepërt në lëkurën e fytyrës dhe qafës derisa të përthithet plotësisht. Mos e shpëlani.

E rëndësishme: Mos e skuqni! Hidhni në mbeturina shtëpiake.

Jeni gati për një përvojë përkëdhelëse vërtet natyrale? Maska jonë hidratuese dhe pastruese e fletës Love Nature me Shegë Organike përmban ekstrakte natyrale, organike të shegës, përzierje hidratuese dhe është bërë me material "Eucalace" të biodegradueshëm.


Ekstrakt organik i shegës

Ekstrakti organik i shegës është i pasur me antioksidantë specifikë me veti astringente, tonifikuese të lëkurës dhe luftarake kundër radikalëve të lirë. Shega është gjithashtu e njohur për vitaminat e saj B dhe C, mineralet e saj dhe përbërës të tjerë, të cilët kontribuojnë në aftësinë e saj për të rregulluar dhe tonifikuar lëkurën - për të promovuar një çehre të pastër dhe të butë.


Përzierje hidratimi

Përzierja e hidratimit në maskat tona Love Nature ndihmon lëkurën të ruajë lagështinë e saj. Ai përfshin një përzierje hidratantësh që ndihmojnë për të kapur dhe mbajtur lagështinë brenda lëkurës tuaj. Për një çehre të hidratuar dhe të bukur!


Eucalace®


Tani me material maskash fletësh të bërë nga fibra eukalipt. Materiali është i aftë të thithë 9 herë peshën e tij! Maskat e çarçafëve Eucalace® janë bërë nga fibra të riciklueshme dhe janë të biodegradueshme, dhe janë testuar dhe miratuar për lëkurë të ndjeshme, duke i bërë ato një përvojë maskash fletësh që është e përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, BUTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, 1,2-HEXANEDIOL, HYDROXYACETOPHENONE, TREHALOSE, SODIUM LACTATE, XANTHAN GUM, ALLANTOIN, HYDROXYETHYLCELLULOSE, DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE, DISODIUM EDTA, PPG-26-BUTETH-26, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, PUNICA GRANATUM FRUIT EXTRACT, PARFUM, POTASSIUM SORBATE, DISODIUM PHOSPHATE, POLYSORBATE 60, SORBIC ACID, SODIUM PHOSPHATE
Love Nature plotëson çdo kërkesë të lëkurës, me ekstraktet natyrale organike të kombinuara me super përbërësit e njohur, dhe produktet pa paraben që e mbushin lëkurën me përfitime, aroma të këndshme dhe strukturë të parrezistueshme. Përkujdesëse për planetin gjithashtu sepse të gjitha produktet shpërlarëse janë pa silikon, biodegraduese dhe përdorin vetëm copëza pastruese me origjinë natyrale. Dhe të gjitha shishet janë 40% plastikë e recikluar!

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.