Home
Serum & përforcues
Optimals
Optimals Skin-Plumping Serum

Përshkrim

Përforcues për zbutjen e lëkurës për të shtuar përfitime kundër plakjes në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës pa e ndryshuar rutinën tuaj të tërë. Thjesht shtoni në serumin ose hidratuesin tuaj!


I mbushur me aktivë për kujdesin e lëkurës, ky përforcues do të përmirësojë lojën tuaj kundër plakjes. Kompleksi i Fermentit Mineral ndihmon në përmirësimin e funksioneve të barrierave dhe jep lëkurë më të fortë dhe më elastike. Ekstrakti hidratues detar siguron një efekt hidratues të menjëhershëm dhe afatgjatë duke mbështetur një përmirësim në pamjen e rrudhave. Lulja e plakut është e mbushur me lëndë ushqyese të dobishme për lëkurën për të ndihmuar në mbrojtjen e lëkurës kundër dëmtimit të radikaleve të lira.


Optimals Skin-plumping Booster ndihmon për të siguruar hidratim për të lënë një pamje të lëmuar, të mbushur dhe të fortë. Mund të përdoret vetëm, ose të shtohet në hidratuesin ose serumin tuaj.

Optimals Boosters kanë një aplikim unik që është i shpejtë dhe i lehtë dhe mund të aplikohet vetëm ose me kremin ose serumin tuaj të fytyrës. Ja se si të maksimizoni kremin ose serumin tuaj të fytyrës me një përforcues:


  • Në pëllëmbën e dorës suaj të pastruar, përzieni 1 deri në 2 pika të përforcuesit të dëshiruar me kremin ose serumin e fytyrës Optimals.
  • Përziejini derisa të jetë e qetë përpara se ta aplikoni, duke u kujdesur që të shmangni kontaktin e drejtpërdrejtë me sytë.
  • Për rezultate më të mira, përdorni çdo ditë për të paktën 7 ditë.

Ekstrakti hidratues i detit është një alternativë ndaj acidit hialuronik me një efekt të menjëhershëm të fryrë për të zbutur linjat e imëta dhe rrudhat. Ndihmon për të siguruar një efekt hidratues të menjëhershëm dhe afatgjatë, si dhe ndihmon në përmirësimin e pamjes së rrudhave.


Kompleksi i Fermentit Mineral përbëhet nga pesë minerale thelbësore për të ndihmuar në forcimin dhe përmirësimin e shkëlqimit dhe qëndrueshmërisë së lëkurës: zinku, hekuri, silikoni, bakri dhe magnezi. Nëpërmjet fermentimit, këto minerale shndërrohen në një material bioaktiv i cili mund të ndihmojë në ridensifikimin e lëkurës duke përmirësuar funksionin e barrierës dhe duke rritur aktivitetin qelizor për lëkurë më të fortë, më të trashë dhe më elastike.


Dihet se lulja është e mbushur me lëndë ushqyese të dobishme për lëkurën që mund të ndihmojnë në mbrojtjen e lëkurës kundër dëmtimit të radikaleve të lira.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, PROPANEDIOL, GLYCERIN, BETAINE, SACCHAROMYCES/COPPER FERMENT, SACCHAROMYCES/IRON FERMENT, SACCHAROMYCES/MAGNESIUM FERMENT, SACCHAROMYCES/SILICON FERMENT, SACCHAROMYCES/ZINC FERMENT, HYDROXYACETOPHENONE, PANTHENOL, XANTHAN GUM, LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE, CITRIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, SAMBUCUS NIGRA FLOWER EXTRACT, PSEUDOALTEROMONAS FERMENT EXTRACT, SODIUM SALICYLATE, GLUCOSE, LACTIC ACID, PHENOXYETHANOL, BENZYL ALCOHOL, DMDM HYDANTOIN, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CI 16035
Shkencëtarët tanë kanë zgjedhur disa nga përbërësit botanikë më efektivë të njohur në Suedi, për të krijuar vargje të përshtatura të kujdesit të lëkurës me përzierje natyrore të përbërësve suedezë. Njihuni me Optimalet e reja!

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.