Home
Skin care sete
Novage+
NovAge Skinrelief Pro Resilient SET

Përshkrim

Rutinë e plotë e kujdesit për lëkurën e formuluar posaçërisht për të synuar nevojat e lëkurës së ndjeshme, reaktive, me përfitime kundër plakjes. Mundësohet nga Teknologjia Ultra Calm, e cila punon për të rregulluar barrierën e lëkurës dhe për të reduktuar ndjeshmërinë e lëkurës, DermaLift Active delikate dhe natyrale e ngjashme me retinolin, e cila funksionon butësisht për të reduktuar shenjat e plakjes, dhe 3D Polution Guard.


NovAge Skinrelief është vërtetuar klinikisht për:
 • Ulja e ndjeshmërisë së lëkurës
 • Përmirëson gjendjet e ndjeshme/reaktive të lëkurës si thatësia, vrazhdësia dhe skuqja e lëkurës
 • Redukton rrudhat
 • Përmirëson qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e lëkurës

Zvogëlon ndjeshmërinë e lëkurës, Zvogëlon RRUDHAT, PËRMIRON ELASTICITETIN E LËKURËS – E PROVUARUAR KLINIKISHT

Lëkura ndihet rehat, e qetë dhe e lëmuar*

E PROJEKTUR PËR PARANDALIMIN E REAGJEVE TË ARDHSHME TË LËKURËSFormuluar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme!

 • Produkte të buta
 • Formula vetë-ruajtëse
 • Përbërës të ndjeshëm ndaj kujdesit
 • Aktivë të butë dhe efektivë
 • Formulime të balancuara me pH
 • Projektuar duke pasur parasysh mikrobiomën e lëkurës
 • Projektuar për të qenë jokomedogjen
 • Paketimi i pompës higjienike mbështet formulime vetë-ruajtëse
 • I testuar klinikisht, konsumator dhe dermatologjikisht.
ÇKA MUND TË PRITNI:

Menjëherë:

Pastruesi delikat me shkumë heq butësisht dhe në mënyrë efektive make up-in dhe papastërtitë nga lëkura duke respektuar barrierën delikate, për t'i lënë lëkurës një ndjenjë të pastër, të freskët, të butë dhe të qetë*.

Kremi i syve përthithet lehtësisht dhe hidraton dhe freskon zonën e syve duke e lënë lëkurën të ndjehet e freskët, e qetë dhe rehat*.

Serumi i lehtë përthithet shpejt në mënyrë që aktivet të mund të hyjnë shpejt në punë. Qetëson menjëherë lëkurën e stresuar dhe e lë atë të lëmuar dhe të ushqyer*.

Kremi i ditës është krijuar për të hidratuar dhe mbrojtur në mënyrë intensive lëkurën. Është formuluar me SPF 30, së bashku me 3D Pollution Guard, i cili ndihmon në parandalimin e kontaktit të grimcave të dëmshme të ndotjes me barrierën e lëkurës. Zbatohet lehtësisht me një ndjesi të pasme jo të yndyrshme.

Kremi i pasur i natës me gjalpë është i formuluar me lipide imituese të lëkurës, i krijuar për të ushqyer intensivisht dhe për të rivendosur lëkurën gjatë natës. I lë lëkurës një ndjenjë të rimbushur, të qetë dhe të rehatshme*.


Me kalimin e kohës:

Teknologjia Ultra Calm në kremin e syve ndihmon në zvogëlimin e ndjeshmërisë së lëkurës, Teknologjia EyeRevive zvogëlon shfaqjen e rrathëve të errët dhe ënjtjen, dhe DermaLift Active zvogëlon rrudhat e këmbëve të sorrës dhe rrudhat nën sy dhe përmirëson qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e lëkurës në zonën e syve*.

Serumi është një formulim i koncentruar me teknologjinë Ultra Calm i krijuar për të reduktuar ndjeshmërinë e lëkurës me kalimin e kohës dhe DermaLift Active, i projektuar për të synuar plakjen e lëkurës si rrudhat dhe humbjen e tonicitetit.

Kremi i ditës dhe kremi i natës janë krijuar për të forcuar barrierën e lëkurës dhe për të ndihmuar në uljen e ndjeshmërisë së lëkurës me kalimin e kohës.


Komentet e konsumatorëve rreth NovAge Skinrelief Pro Resilient Set:

"Seti ishte i bukur për t'u përdorur, si dhe ishte i thjeshtë"

“Produktet janë kaq të lehta për t'u përdorur dhe rezultate pothuajse të menjëhershme, sigurisht në mënyrën se si ndjehet lëkura ime. Nëse lëkura ime ndihet më mirë, automatikisht mendoj se duket më mirë.”

“Kam marrë komente se sa e mrekullueshme po duket lëkura ime.”

Seti NovAge Skinrelief

Seti me 5 produkte me madhësi të plotë është krijuar për të siguruar të gjitha nevojat ditore të lëkurës suaj.


38382 NovAge NovAge Skinrelief Pro pastrues me shkumë elastike

38390 NovAge Skinrelief Pro Resilient Eye Krem

38391 Serum NovAge Skinrelief Pro Resilient

40794 NovAge Skinrelief Pro Resilient krem ​​dite SPF 30

38385 NovAge Skinrelief Pro Resilient Krem nate

∆1 Test klinik duke përdorur Set Skinrelief NovAge – pastrues, krem ​​për sytë, serum, krem ​​dite pa SPF dhe krem ​​nate. * Testuar nga konsumatori

. *1 Testi i konsumatorit duke përdorur Set Skinrelief NovAge – pastrues, krem ​​për sytë, serum, krem ​​dite pa SPF dhe krem ​​nate. *2Bazuar në vetëvlerësimin e konsumatorit para dhe pas përdorimit të setit NovAge Skinrelief duke përdorur Indeksin e Cilësisë së Jetës së Dermatologjisë.

Rutina e kujdesit për lëkurën me 4 hapa NovAge është baza juaj e përditshme për lëkurë rinore dhe me pamje të shëndetshme në çdo moshë. Gjithçka që duhet të bëni është të ndiqni rutinën dy herë në ditë, çdo ditë - dhe të shijoni ndryshimin që bën.


HAPI 1: PASTRIMI - PËRGATITJA PËR TA ABSORBUAR

Pastrimi i lëkurës tuaj në mëngjes dhe në mbrëmje largon papastërtitë për një shëndet të mirë të lëkurës dhe krijon kushte perfekte për të absorbuar pjesën tjetër të produkteve në rutinën tuaj.

 • Spërkateni fytyrën me ujë të ngrohtë.
 • Shpërndani një pompë me shkumë pastrues në dorë.
 • Masazhojeni butësisht në lëkurën e lagur me majat e gishtave, duke shmangur zonën e syve.
 • Shpëlajeni tërësisht me ujë të pastër.
 • Thajeni lëkurën me një peshqir të butë.

HAPI 2: SYTË - FOKUSI TE SYTË

Kremrat e syve kanë tekstura më të lehta, janë pa aroma dhe janë të formuluara posaçërisht për të synuar nevojat unike të zonës së syve si linjat, fryrjet dhe rrathët e errët.

 • Shpërndani një pompë kremi.
 • Krem me pika përgjatë kockës orbitale poshtë secilit sy. Shmangni kontaktin e drejtpërdrejtë me sytë.
 • Përhapeni butësisht në lëkurë me majën e gishtit derisa të përthithet.

HAPI 3: SHTYTJA - AKTIVIZONI FUQINË

Serumet NovAge janë përforcuesi i rutinës suaj. Struktura e lëngshme e serumit është krijuar për të ofruar në mënyrë efikase aktivet e tij hidratuese dhe ruajtëse të rinisë përpara se të aplikoni kremin tuaj të ditës ose të natës.

 • Shpërndani një pompë serumi.
 • Serum me pika në ballë, hundë, faqe dhe mjekër.
 • Masazhojeni butësisht në lëkurë duke përdorur lëvizje të vogla rrethore.
 • Shmangni zonën e syve.

HAPI 4: HIDRATOJENI-MBROJENI DHE PLOTËSOJENI

Kremrat e ditës dhe të natës NovAge ofrojnë shtresën përfundimtare të përbërësve aktivë së bashku me hidratimin. Kremi i ditës është krijuar për të ndihmuar në hidratimin dhe mbrojtjen e lëkurës tuaj nga agresorët e mjedisit, ndërsa kremi i natës është krijuar për të ndihmuar në rivendosjen dhe ushqyerjen e lëkurës tuaj gjatë gjumit.

 • Shpërndani një pompë kremi.
 • Krem me pika në ballë, hundë, faqe dhe mjekër.
 • Lyejeni butësisht ose masazhoni kremin në mënyrë të barabartë në fytyrë dhe qafë derisa të përthithet.
 • Shmangni zonën e syve.
Mundësuar nga Teknologjia Ultra Calm, DermaLift Active dhe 3D Pollution Guard.

TEKNOLOGJI ULTRA QETE

Teknologjia Ultra Calm është një aktiv natyral, i cili punon në nivele të shumta për të rivendosur gjendjen optimale të lëkurës së ndjeshme.

 • Qetëson lëkurën e irrituar duke çaktivizuar përgjigjet inflamatore ndaj irrituesve.
 • Rikthen hidratimin duke rritur nivelet e NMF (faktorëve natyralë hidratues) në barrierën e lëkurës, të cilët tërheqin dhe mbajnë ujin.
 • Forcon lëkurën duke optimizuar organizimin e qelizave korneocitare dhe lipideve jashtëqelizore për një ndërtim të ngushtë dhe të sigurt.
 • Ndihmon në ribalancimin e mikrobiotës së lëkurës duke penguar formimin e biofilmave të padëshiruar në sipërfaqen e lëkurës.

DERMALIFT AKTIV

DermaLift Active është një aktiv natyral, i cili u zgjodh sepse ofron stimulim të kolagjenit dhe elastinës si retinol, por pa problemet tipike të tolerancës së lëkurës. DermaLift Active është vërtetuar in vitro se rrit kolagjenin me 63% dhe është vërtetuar klinikisht in vivo se redukton rrudhat e këmbëve të sorrës dhe përmirëson elasticitetin e lëkurës.


DermaLift Active është një përbërës "i ricikluar" dhe me burim të qëndrueshëm, i nxjerrë nga pemët Rambutan të kultivuara në kopshte të certifikuara me organikë në Vietnam. Kjo formë e fuqishme e polifenolit, korilagina, merret nga gjethja përmes ekstraktimit në ujë dhe përqendrohet. Ky proces mundëson që DermaLift Active të japë rreth 15 herë më shumë përqendrim të koraliginit sesa është i pranishëm në fletën origjinale.


ROJ 3D NDOTJES

Ndotja mund të jetë një shkas për lëkurën e ndjeshme – grimcat e ndotjes përmbajnë kimikate të cilat mund të absorbohen nga lëkura që mund të shqetësojnë funksionet normale të lëkurës. 3D Pollution Guard është një teknologji natyrale, e krijuar për të parandaluar kontaktin e grimcave të ndotjes me lëkurën. Teknologjia kombinon dy biopolimere – të nxjerra nga bimët, të cilat ndërlidhen për të formuar një strukturë të dendur si rrjetë. Rrjeta është plotësisht e padukshme për shqisat, por praktikisht e padepërtueshme nga grimcat e dëmshme të ndotjes, duke vepruar si një lëkurë e dytë për t'i parandaluar ato të vijnë në kontakt me tuajën.


Si një përfitim dytësor, rrjeta e formuar nga 3D Pollution Guard ofron gjithashtu përfitime tensor, për të siguruar një efekt ngritës dhe forcues.


Përbërës të tjerë:


38382 NovAge NovAge Skinrelief Pro Pastrues elastik me shkumë

SHKUME E AJRORE

Shkuma e ajrosur është rezultat i surfaktantëve të butë, të biodegradueshëm, të shpërndarë nga paketa speciale e shkumëzimit automatik. Formulimi është krijuar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme. Formulimi i surfaktantit shtyhet përmes një rrjete të imët në shishen e pompës duke rezultuar në një shkumë të ajrosur dhe me shkumë. Përzierja e surfaktantëve të përdorur arrin ekuilibrin e duhur midis efikasitetit të pastrimit duke respektuar integritetin e barrierës së lëkurës.


D-PANTHENOL

D-Panthenol - i njohur gjithashtu si provitamina B5 - është një aktiv me peshë të ulët molekulare që mund të kalojë lehtësisht barrierën e lëkurës. Panthenoli nxit hidratimin dhe është edhe më efektiv kur kombinohet me glicerinë. Ai përmirëson funksionin e barrierës së lëkurës dhe gjithashtu mund të ndihmojë në reduktimin e shqetësimit të lidhur me lëkurën e ndjeshme.


38390 NovAge Skinrelief Pro Krem elastik për sytë

EYEREVIVE TECHNOLOGY

EyeRevive Technology është një aktiv multifunksional që kombinon ekstraktet e fuqishme, të pasura me polifenol nga dy lule të bardha - Jasemini Arabik dhe Murriz. Është projektuar për të reduktuar rrathët e zinj dhe fryrjen nën sy, të cilat mund të shfaqen kur produktet e gjakut, përfshirë pigmentin e verdhë-portokalli, bilirubin, ikin nga enët e dobësuara të gjakut dhe grumbullohen në indet përreth, si dhe nga prodhimi i tepërt i melaninës. Eye Revive është shfaqur in vitropër të ulur përshkueshmërinë vaskulare – e cila lidhet me muret më të forta të enëve të gjakut. Teknologjia EyeRevive është shfaqur in vivo për të reduktuar rrathët e zinj brenda 14 ditëss∆2.

∆2Përbërës aktiv i testuar klinikisht.

38391 NovAge Skinrelief Pro Serum elastik

VITAMINA E

Vitamina E është një vitaminë e tretshme në yndyrë që ndihmon në mbrojtjen kundër dëmtimit të radikaleve të lira. Kryesisht ndihmon në parandalimin e oksidimit të lipideve të murit qelizor, i cili është një tipar kyç për të ndihmuar në ruajtjen e integritetit të barrierës së lëkurës dhe rrjedhimisht gjendjes së hidratuar të lëkurës.


40794 NovAge Skinrelief Pro krema elastike e ditës SPF 30

SPF 30

Filtrat UV të përdorur në NovAge Skinrelief janë vërtetuar se ofrojnë mbrojtje SPF 30 kundër rrezatimit UVB.


38385 NovAge Skinrelief Pro Krema elastike e natës

LIPIDE NATYRORE

Një nga cilësitë më të rëndësishme të barrierës së lëkurës është shtresa lipidike - një matricë yndyrash të veçanta që lidh qelizat e lëkurës së bashku në një strukturë të ngushtë, të rregullt dhe të fortë, e ngjashme me mënyrën se si llaçi mban së bashku tullat e një muri. Kjo shtresë lipidike është thelbësore për lëkurë të shëndetshme dhe rinore, por shpesh rrezikohet në lëkurën e ndjeshme dhe gjithashtu zvogëlohet me kalimin e moshës. Kur shtresa lipidike është e dëmtuar, e gjithë pengesa rrezikohet: uji mund të largohet më lehtë nga lëkura dhe agresorët mund të hyjnë gjithashtu më lehtë në lëkurë. Një pengesë e komprometuar e lëkurës do të duket e ashpër, e thatë dhe e shurdhër mund të jetë e prirur për skuqje, shpërthime dhe acarim. Kremi i natës NovAge Skinrelief është formuluar me një përzierje të lipideve natyrale imituese të lëkurës, duke përfshirë gjalpin Shea dhe vajin suedez të tërshërës. Skin-mimetic do të thotë se ata kanë një strukturë molekulare shumë të ngjashme me lipidet e prodhuara natyrshëm nga lëkura. Këto vajra ndihmojnë në rivendosjen dhe ruajtjen e integritetit të barrierës së lëkurës.

NovAge Skinrelief është gama jonë e formuluar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme. Skinrelief është vërtetuar klinikisht se zvogëlon ndjeshmërinë e lëkurës dhe në mënyrë efektive redukton rrudhat dhe përmirëson qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e lëkurës. Absolutisht asnjë kompromis, vetëm lëkurë që duket – dhe ndihet – bukur rinore, e qetë dhe e shëndetshme.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.