Home
Kujdesi i duarve
Essentials
Kremi i duarve Glow Essentials Hand Cream me vitamina E & B3

Përshkrim

Jepini duarve tuaja gjithë kujdesin ditor që u nevojitet me këtë krem efektiv të duarve me veprim të trefishtë që hidraton, mbron dhe rrit shkëlqimin e lëkurës. Me vitaminë E për të ndihmuar në mbrojtjen e barrierës së lëkurës dhe B3 , në hidratimin dhe për të ndihmuar në rritjen e shkëlqimit të lëkurës. Formulë që absorbohet shpejt, me teksturë të butë dhe të lëmuar, e përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës. I testuar dermatologjikisht.

Aplikojeni në të gjitha duart sipas nevojës.

Kremi i duarve Glow Essentials ka një formulim të kujdesshëm me veprim të trefishtë që është i thjeshtë por efektiv. Është pa parabene dhe, si të gjitha produktet e Oriflame, është pa OMGJ.

Ai përmban dy vitamina kryesore:


Vitamin B3

Vitamina B3, e njohur gjithashtu si Niacinamide, është një përbërës fantastik shumëfunksional që ndihmon në përmirësimin e lagështisë së lëkurës dhe ndihmon në rritjen e shkëlqimit të lëkurës, duke e lënë atë të shkëlqejë. Përdorimi afatgjatë gjithashtu ndihmon në njëtrajtimin e dukshëm të tonit të lëkurës. Është gjithashtu përgjegjës për të ndihmuar në ushqimin e lëkurës dhe për të promovuar një pengesë më të shëndetshme dhe më të fortë të lëkurës. Në të njëjtën kohë, ajo promovon lëkurë më të lëmuar dhe më të butë duke ndihmuar në reduktimin e humbjes së lagështirës dhe duke përmirësuar strukturën e lëkurës.Vitamin E

Vitamina E nuk është vetëm thelbësore për shëndetin e njeriut, por është kritike për ruajtjen e lëkurës me pamje të shëndetshme. Megjithatë, ajo që shumica nuk e kuptojnë është se vitamina E në fakt nuk mund të prodhohet nga trupi i njeriut. Kjo i bën burimet e jashtme jetësore dhe kujdesi për lëkurën që përmban këtë përbërës të rëndësishëm është një mënyrë e pamend për të ndihmuar në plotësimin e nevojave ditore të lëkurës tuaj. E njohur për funksionin e saj antioksidues që lufton radikalet e lira dhe aftësinë e saj për të bllokuar lagështinë, Vitamina E është një nga çelësat për ta mbajtur lëkurën tuaj të ndjehet e mbrojtur, e hidratuar, elastike dhe e lëmuar.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, GLYCERIN, ETHYLHEXYL PALMITATE, CETYL ALCOHOL, STEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE SE, PARFUM, IMIDAZOLIDINYL UREA, METHYLPARABEN, CETEARETH-20, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, CARBOMER, PROPYLPARABEN, TOCOPHERYL ACETATE, STEARIC ACID, PALMITIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, NIACINAMIDE
Prezantojmë një gamë të produkteve të buta për pastrim të përsosura për tërë familjen. Formula me aksion të trefishtë me përbërës esencial si Vitamina E për të ndihmuar në mbrojtje dhe hidratim të lëkurës. Shijoni përfitimet e shumëfishta me çdo produkt në gamë.

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.