Home
Skin care sete
Novage+
NovAge Brilliance Infinite Luminosity Set

Përshkrim

Rutina NovAge Brilliance siguron një strategji gjithëpërfshirëse për të përmirësuar një ton të pabarabartë të lëkurës, hiperpigmentim si njolla të errëta dhe njolla të tjera të tonit të lëkurës dhe për të zbuluar një ngjyrë më shkëlqyese dhe rrezatuese. Mundësohet nga përbërës aktivë të krijuar për:

 • Fikni prodhimin e tepërt të melaninës në burimin e tij qelizor
 • Ndihmoni në neutralizimin e efekteve të stresit oksidativ
 • Mbroni lëkurën nga UV dhe ndotja
 • Lyeni lëkurën me hidratim thelbësor - dhe mbylleni brenda
 • Mbani një barrierë të fortë dhe elastike të lëkurës

REDUKTONI GJITHA TONET DHE PIKAT E ERRËTA TË LËKURËS VETËM PËR 2 JAVË*


1 ORIFLAME SET KLINIKISHT I PROVUAR PËR TË RRITUR LUMINOSITETIN DHE TRANSLUCENCYN

ÇKA MUND TË PRITNI :
Menjehere: Strategjia e lagështisë Aqua-Bank siguron dhe bllokon hidratimin thelbësor në barrierën e lëkurës gjatë gjithë kohës për ta mbajtur lëkurën të shëndoshë dhe të lëmuar, për një cilësi të tejdukshme, shkëlqyese. Kompleksi Eye-Bright përmban blurrs optikë dhe reflektorë për një pamje të freskët dhe të ndriçuar. Teknologjia City Shield në kremin e ditës siguron mbrojtje efektive kundër rrezeve ultraviolet dhe ndotjes që shkaktojnë melaninë dhe stres oksidativ.
Over time: Teknologjia e Rregullatorit të Tonit të Lëkurës fik prodhimin e tepërt të melaninës në burimin qelizor për të zvogëluar hiperpigmentimin dhe për të përmirësuar zbardhjen e tonit të lëkurës. Ekstrakti i qelizës burimore Ribwort ndihmon në neutralizimin e stresit oksidativ dhe prishjet strukturore që shkakton në lëkurë për të ringjallur vitalitetin e lëkurës. Kompleksi Bright-Eye siguron mbrojtje antioksidante dhe promovon një zonë të shëndetshme dhe elastike të syve. Teknologjia Vita-Bright në kremin e natës promovon një barrierë elastike të lëkurës për të ndihmuar në bllokimin e lagështirës-dhe bllokimin e agresorëve mjedisorë.

Seti i shkëlqimit të pafund NovAge Brilliance përmban 5 produkte me madhësi të plotë:

33984 Xhel Pastrues Supreme NovAge

35746 NovAge Brilliance Infinite Luminosity Krem për sy

Serum 34509 NovAge Brilliance Infinite Luminosity

35744 Krem ditor NovAge Brilliance Infinite Luminosity Luminosity

35745 NovAge Brilliance Infinite Luminosity Krem nate


Bazuar në aktivitetin e Teknologjisë së Rregullatorit të Tonit të Lëkurës në MITF - një rregullator kryesor i pigmentimit – in vitro testuar. testuar klinikisht. * Testuar nga konsumatori.

Rutina e kujdesit të lëkurës me 4 hapa NovAge është themeli juaj i përditshëm për lëkurën rinore dhe me pamje të shëndetshme në çdo moshë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të ndiqni rutinën dy herë në ditë, çdo ditë - dhe të shijoni ndryshimin që bën.


HAPI 1: PASTRIM - PËRGATITJA PËR TOR TA ABSORBUAR

Pastrimi i lëkurës tuaj në mëngjes dhe në mbrëmje heq papastërtitë për shëndet të mirë të lëkurës dhe krijon kushte perfekte për të absorbuar pjesën tjetër të produkteve në rutinën tuaj.

 • Spërkateni fytyrën me ujë të ngrohtë.
 • Hidhni një pompë xhel pastrues në pëllëmbën e dorës tuaj të lagur.
 • Masazhoni butësisht por tërësisht në lëkurën e lagur me majat e gishtave, duke shmangur zonën e syve.
 • Lyeni lëkurën të thahet butësisht me një peshqir të butë.

HAPI 2:SYTË - FOKUSI TE SYTË

Kremrat e syve kanë cilësi më të lehta, pa aromë dhe të formuluara posaçërisht për të synuar nevojat unike të zonës së syve si linjat, fryrjet dhe rrathët e errët.

 • Shpërndani një sferë të vogël kremi për secilin sy.
 • Vendoseni kremin përgjatë kockës tuaj orbitale me majën e gishtit tuaj unazor. Shmangni kontaktin e drejtpërdrejtë me sytë.
 • Hidheni butësisht në lëkurë derisa të absorbohet.

HAPI 3: RRITNI- AKTIVIZONI FUQINË

Serumet NovAge janë përforcuesi i rutinës suaj. Cilësia e lëngshme e serumit është projektuar për të dhënë efektivët e tij hidratues dhe ruajtës të rinisë në mënyrë efikase para se të aplikoni kremin tuaj të ditës ose të natës.

 • Aplikoni një deri në dy pompa (një sasi të madhësisë së bizeles) serum në lëkurën e pastruar.
 • Prekeni në ballë, nën sy dhe pranë gojës.
 • Përhapeni butësisht nga qendra dhe jashtë në të gjithë fytyrën, duke masazhuar butësisht me lëvizje rrethore.
 • Shmangni zonën e syve.

HAPI 4:LAGËSHTIA-RRITJA &MBROJTJA

Kremrat e ditës dhe natës NovAge sigurojnë shtresën përfundimtare të përbërësve aktivë së bashku me hidratimin. Kremi i ditës është krijuar për të ndihmuar në hidratimin dhe mbrojtjen e lëkurës tuaj nga agresorët e mjedisit, ndërsa kremi i natës është krijuar për të ndihmuar në restaurimin dhe ushqimin e lëkurës tuaj gjatë gjumit.

 • Aplikoni një shtupë me madhësi bizele (1 cm) në fytyrë duke e lyer butësisht kremin në ballë dhe faqe.
 • Përdorni majat e gishtave për të goditur butësisht ose masazhuar lehtë kremin në mënyrë të barabartë në të gjithë fytyrën tuaj, duke shmangur zonën e syve, derisa të absorbohet plotësisht.
 • Aplikoni pas serumit.

Mundësuar nga Teknologjia e Rregullatorit të Tonit të Lëkurës, Ekstrakti i Ribwort Plant Stem Cell dhe Strategjia e Lagështisë Aqua-Bank.


Teknologjia e Rregullatorit të Tonit të Lëkurës

(Krem për sy, serum, krem ​​dite, krem ​​nate))

Teknologjia e Rregullatorit të Tonit të Lëkurës fik çelësin kryesor në prodhimin e melaninësn, duke mbyllur në mënyrë efektive prodhimin e tepërt dhe të pakontrolluar dhe rivendosjen e ekuilibrit.Ndihmon gjithashtu në zvogëlimin e skuqjes së lëkurës@1 veçanërisht duke kontrolluar mesazhet e inflamacionit dhe duke zvogëluar zgjerimin e enëve të gjakut. Për më tepër, Rregullatori i Tonit të Lëkurës siguron antioksidant të menjëhershëm dhe mbrojtje nga ndotja@1për të parandaluar përgjigjet inflamatore të shkaktuara nga ndotja dhe degradimin e lëkurës që ato shkaktojnë@2.


Ekstrakti i qelizës burimore të bimës Ribwort

(Krem për sy, serum, krem ​​dite, krem ​​nate)

Ekstrakti i qelizave burimore të bimës Ribwort ndihmon në neutralizimin dhe pastrimin e produkteve të stresit oksidativ për të kundërshtuar shfaqjen e njollave të errëta dhe çngjyrosjeve të tjera të tonit të lëkurës dhe rikthen vitalitetin e lëkurës. Ekstrakti i qelizave burimore të bimëve Ribwort gjithashtu mbështet aktivitetin e Teknologjisë së Rregullatorit të Tonit të Lëkurës duke ndihmuar në mbajtjen e qelizave prodhuese të melaninës të forta dhe të shëndetshme.


Aqua-Bank Moisture Strategjia

Strategjia e lagështisë Aqua-Bank në NovAge Brilliance është krijuar për të maksimizuar hidratimin dhe për t'i dhënë lëkurës një cilësi të tejdukshme, shkëlqyese. Strategjia përfshin njomjen e lëkurës me hidratim dhe mbylljen e saj gjatë gjithë kohës.

Krem për sy: Kompleksi për kujdesin e lagështisë –molekulat hidratuese dhe vajrat dhe dyllët identikë të lëkurës të përzier posaçërisht për të dhënë lagështi dhe ushqim në lëkurën delikate dhe të prekshme rreth syve.
Serum: Moisture-Plotëson Kompleksin – një përzierje përbërësish hidratues që përmbajnë ‘magnet uji’ acid hialuronik me peshë të ulët. Madhësia e tij e vogël molekulare bën të mundur që të absorbohet më thellë në epidermë sesa molekulat më të mëdha të acidit hialuronik.
Krem ditor: Kompleks me lagështi të thellë –si dhe mundëson hidratim të thellë, kjo përzierje e veçantë e lagështuesve kombinohet me një përbërës unik për të maksimizuar absorbimin e përbërësve hidratues në kremin e ditës.
Krem nate: Kompleksi i lagështisë-bllokimit –sepse fytyra humbet më shumë ujë gjatë natës, ky kompleks zbutësish është krijuar për të parandaluar që kjo të ndodhë. Moisture-Lock formon një film të rehatshëm në sipërfaqen e lëkurës për të bllokuar hidratimin e çmuar.
Përbërësit e tjerë:

33984 NOVAGE SUPREME CLEANSING XHEL:
Përzierje pastrimi:Një përzierje e balancuar e surfaktantëve të butë, të cilët nuk kanë mundësi efektive në papastërtitë e dukshme duke përfshirë pluhurin, papastërtitë, grimcat e ndotjes, krijimin dhe vajin e tepërt dhe dhjamin, për t'u shpërthyer me ujë. Përzierje hidratuese: Një përzierje përbërësish hidratues dhe kondicionues të krijuar për ta lënë lëkurën të ndihet e butë, elastike dhe e rehatshme. Teknologjia qetësuese: Teknologji qetësuese e lëkurës me origjinë natyrore Bisabolol, e cila është një përbërës i kamomilit dhe pemës Candeia. Vitamin E:Vitamina E është e njohur për vetitë e saj të jashtëzakonshme hidratuese dhe antioksiduese të lëkurës.

35746 NOVAGE BRILLIANCE INFINITE LUMINOSITY KREMA E SYVE:
Kompleksi i syve të ndritshëm:Kompleksi Bright Eye është formuluar për të rikthyer freskinë dhe shkëlqimin në zonën e syve. Ai siguron mbrojtje antioksidante kundër agresorëve të mjedisit dhe ndihmon në rritjen e energjisë qelizore.

34509 NOVAGE BRILLIANCE INFINITE LUMINOSITY SERUMI:
Teknologjia Acti-Soothe: Acti-Soothe Technology është një ekstrakt natyral nga pema Candeia, i njohur për vetitë e tij qetësuese. Dihet se vepron në mekanizmat qetësues të lëkurës duke frenuar lajmëtarët specifikë inflamatorë.

35744 NOVAGE BRILLIANCE INFINITE LUMINOSITY KREMË E DITËS:
Teknologjia e Mburojës së Qytetit:Teknologjia City Shield formon një film të padukshëm, që merr frymë dhe pa peshë i krijuar për të mbrojtur lëkurën nga ndotja dhe rrezet ultraviolet - shkaktarë pjellorë të hiperpigmentimit dhe njollosje të tjera të tonit të lëkurës. Ofron mbrojtje SPF30 kundër UVB.

35745 NOVAGE BRILLIANCE INFINITE LUMINOSITY KREMA E NATËS:
Teknologjia Vita-Bright:Vita-Bright Technology shfrytëzon fuqinë legjendare, me shumë detyra të Niacinamide-e njohur edhe si Vitamina B3-për të siguruar lëkurën kundër njollës. Ajo forcon barrierën e lëkurës dhe ndihmon në parandalimin e njollosjeve të verdhë dhe të kuqërremtë të tonit të lëkurës. Ndihmon në mënyrë efektive në rimbushjen e lëkurës nga efektet e ditës dhe e përgatit atë për t'u përballur me ditën tjetër.

Bazuar në aktivitetin e Teknologjisë së Rregullatorit të Tonit të Lëkurës në MITF - një rregullator kryesor i pigmentimit– in vitro testuar.
@1 in vitro testuar.
@2 in vitro and ex vivotestimi nga Instituti i Kërkimeve të Lëkurës Oriflame.
NovAge Brilliance punon për të zvogëluar tonet e pabarabarta të lëkurës dhe njollat ​​e lëkurës, të tilla si hiperpigmentimi dhe njollat ​​e errëta, si dhe tonet e lëkurës të kuqërremta, gri ose të verdhë për t’ju ​​lënë me lëkurë të gjallë dhe me shkëlqim.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.

 

Ndani