Home
Kujdesi i lëkurës
Novage+
NovAge Ultimate Lift Konturë Define SET

Përshkrim

Ndërsa plakemi, prodhimi natyror i kolagjenit të lëkurës tonë zvogëlohet, duke rezultuar në një humbje të qëndrueshmërisë së lëkurës. Pra, në vend të lëkurës së ngritur rinore që kishim dikur, tani lëkura duket se bie ose ulet. Novage Ultimate Lift është një set prej 5 pjesësh i formulave që rrisin kolagjenin, të dizajnuara për të rigjallëruar lëkurën tuaj dhe për të ndihmuar në rivendosjen e elasticitetit të humbur, ndërsa zbut linjat e imëta dhe rrudhat.


Për lëkurën që duket më e plotë, plumper, e ngritur dhe më e fortë - zbuloni Novage Ultimate Lift - zgjidhje të përparuara të kujdesit të lëkurës me rezultate të provuara anti-plakje.


RIKTHEN ELASTICITETIN E HUMBUR NË VETËM 4 JAVË ∆3

KONTURET MË TË PËRCAKTUARA TË FYTYRËS∆2Novage Ultimate Lift mundësohet nga Teknologjia jonë e patentuar Aspartolift, e njohur për të aktivizuar dhe rinovuar prodhimin natyror të kolagjenit dhe elastinës së lëkurës, e cila nga ana tjetër ndihmon në rritjen e qëndrueshmërisë dhe elasticitetit të lëkurës. Aspartolift është provuar të jetë aq efektiv sa retinoli vetëm pa efektet anësore të mundshme - thatësi, skuqje dhe lëkurë∆4.


Seti Novage Ultimate Lift do të sigurojë rezultatet e tij më efektive duke përdorur produktet së bashku, duke ndjekur rutinën tonë të kujdesit për lëkurën me 4 hapa.


MË SË PAKU 7X LËKURË MË TË MIRË NËSE NDIQNI NOVAGE RUTINËN-TESTUAR KLINIKISHT∆3


Seti përmban 5 produkte të përmasave të plota:

33984 Xhel pastrimi Novage Supreme

34552 Novage Ultimate Lift Contour Define Krem për sytë

34550 Novage Ultimate Lift Contour Define Serum

34510 Novage Ultimate Lift Contour Define Krem dite

34549 Novage Ultimate Lift Contour Define Krem nate


∆2 Vetëvlerësimi i panelistëve në një mjedis klinik.
∆3 Testuar klinikisht duke përdorur setin e plotë Novage Ultimate Lift vs lëkurës së patrajtuar.
∆4Rezultati i provuar klinikisht duke përdorur Aspartolift vs Retinol në formulim.

Rutina e kujdesit të lëkurës me 4 hapa Novage është themeli juaj i përditshëm për lëkurë rinore, me pamje të shëndetshme në çdo moshë. Designedshtë dizajnuar shkencërisht, me rezultate të vërtetuara shkencërisht. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të ndiqni rutinën dy herë në ditë, çdo ditë - dhe të shijoni ndryshimin që bën.


SË PAKU 7 HERË LËKURË MË E MIRË NËSE NDJEKNI RUTINËN E NOVAGE∆∆.

HAPI 1:PASTRON -PËRGATIT LËKURËN PËR ABSORBIM

Pastrimi i lëkurës tuaj në mëngjes dhe në mbrëmje largon papastërtitë për shëndet të mirë të lëkurës dhe krijon kushte perfekte për të thithur pjesën tjetër të produkteve në rutinën tuaj.

 • Spërkatni fytyrën me ujë të ngrohtë.
 • Shpërndani një pompë xheli pastrues në pëllëmbën e dorës tuaj të lagur.
 • Masazhoni butësisht, por plotësisht në lëkurën e lagur me majat e gishtave, duke shmangur zonën e syve.
 • Lyejeni lëkurën butësisht me një peshqir të butë.

HAPI 2:SYTË-FOKUSOHUNI TEK SYTË

Kremrat e syve kanë cilësi më të lehtë, nuk kanë aromë dhe janë formuluar posaçërisht për të synuar nevojat unike të zonës së syve si linjat, puffiness dhe rrathët e errët.

 • Shpërndani një kokërr të vogël kremi për secilin sy.
 • Vendosni kremin përgjatë kockës tuaj orbitale me majën e gishtit tuaj unazor. Shmangni kontaktin e drejtpërdrejtë me sytë.
 • Hidhni butësisht në lëkurë derisa të thithet.


HAPI 3:RRITNI FUQINË E AKTIVITETI

Serumet Novage janë nxitësi i rutinës tuaj. Struktura e lëngshme e serumit është krijuar për të dhënë në mënyrë efikase aktivët e tij hidratues dhe ruajtës të rinisë përpara se të vendosni kremin tuaj të ditës ose të natës.

 • Vendosni një deri në dy pompa (një sasi në madhësi të një bizele) serumi në lëkurën e pastruar.
 • Përtypni ballin, poshtë syve dhe afër gojës.
 • Përhapeni butësisht nga qendra dhe jashtë mbi të gjithë fytyrën, duke masazhuar butësisht në lëvizje rrethore.
 • Shmangni zonën e syve.

HAPI 4: HIDRATIMI – RIMBUSHJA & MBROJTJA

Kremrat e ditës dhe natës Novage sigurojnë shtresën e fundit të përbërësve aktivë së bashku me hidratimin. Kremi i ditës është krijuar për të ndihmuar në hidratimin dhe mbrojtjen e lëkurës tuaj nga agresorët mjedisorë, ndërsa kremi për natën është krijuar për të ndihmuar në rikuperimin dhe ushqimin e lëkurës tuaj gjatë kohës që flini.

 • Vendosni një shtupë kremi në madhësi të një bizele (1 cm) në fytyrë duke e lagur butësisht kremin në ballë dhe në faqe.
 • Përdorni majat e gishtërinjve për të goditur butësisht ose masazhuar lehtë kremin në të gjithë fytyrën tuaj, duke shmangur zonën e syve, derisa të thithet plotësisht.
 • Vendoseni pas serumit.


∆∆

Rezultatet e provuara klinikisht duke përdorur rutinë të plotë të kujdesit për lëkurën kundrejt ose lëkurës së patrajtuar ose rutinës së thjeshtë për Novage True Perfection, Time Restore, Ecollagen, Ecollagen Wrinkle Power dhe Ultimate Lift.

Mundësuar nga Aspartolift Technology dhe Ekstrakti i qelizave burimore të bimëve Buddleja.


Patentuar Aspartolift Technology – po aq efektive sa retinolil!∆4

(Krem sysh, serum, krem ​​dite, krem ​​nate))

Aspartolift Technology rinovon prodhimin natyror të lëkurës të kolagjenit dhe elastinës për një lëkurë më të fortë, më elastike dhe konturet e fytyrës më të përcaktuara. Ajo gjithashtu rinovon një proces natyral qelizor - pastrimin e proteinave të vjetra dhe të dëmtuara që grumbullohen në qeliza dhe riciklimin e tyre si të reja - për një çehre më të freskët dhe më të gjallë.

∆4 Rezultati i provuar klinikisht duke përdorur Aspartolift vs Retinol në formulim.

Ekstrakt i qelizave burimore të bimëve Buddleja

(Krem sysh, krem ​​dite, krem ​​nate)

Ekstrakti i qelizave burimore të bimës Buddleja ndihmon në parandalimin e prishjes natyrale të kolagjenit në lëkurë dhe siguron mbrojtje antioksiduese kundër radikaleve të lira, për të ndihmuar në ngadalësimin e procesit të plakjes së lëkurës.


Përmbajtja tjetër:

33984 NOVAGE SUPREME CLEANSING GEL:Përzierje pastruese

Një përzierje e ekuilibruar e surfaktantëve të butë, të cilët në mënyrë efektive heqin papastërtitë e dukshme duke përfshirë pluhurin, papastërtitë, grimcat e ndotjes, përbërjen dhe vajin dhe sebumin e tepërt, për tu pastruar pastruar me ujë.


Përzierje hidratuese

Një përzierje e përbërësve hidratues dhe kondicionues të dizajnuar për ta lënë lëkurën të ndjehet e butë, elastike dhe e rehatshme.


Teknologji qetësuese

Teknologji qetësuese e lëkurës me origjinë natyrore Bisabolol, e cila është përbërëse e Kamomilit dhe pemës Candeia.


Vitamina E

Vitamina E është e njohur për vetitë e saj të jashtëzakonshme hidratuese dhe antioksiduese.


34552 NOVAGE ULTIMATE LIFT CONTOUR DEFINE KREMA PËR SY:


Acid hialuronik me peshë të ulët molekulare

Acidi Hyaluronic është një përbërës i rëndësishëm natyror i lëkurës. Ajo tërheq ujë nga brenda në pengesën e lëkurës për të mbajtur sipërfaqen e lëkurës të butë dhe të hidratuar. Çdo molekulë mund të mbajë deri në 1000x peshën e vet në ujë. Sasia e acidit hialuronik në lëkurë zvogëlohet ndërsa lëkura plaket, prandaj ne e përfshijmë atë në shumë produkte Novage. Acidi hialuronik me peshë të ulët molekulare është një molekulë më e vogël e cila është në gjendje të përthithet dhe shpërndahet shpejt nëpër lëkurë. Ai e mbush lëkurën nga brenda për të ndihmuar në zbutjen e strukturës së lëkurës dhe shfaqjen e vijave dhe rrudhave.


Kafeina

Kafeina është një përbërës i njohur në produktet e syve, i njohur për aftësinë e saj për të stimuluar mikroqarkullimin dhe shpërndarjen e gjakut dhe limfës që mund të grumbullohen dhe të jenë të dukshme si puffiness nën sy dhe qarqet e errëta.34550 NOVAGE ULTIMATE LIFT CONTOUR DEFINE SERUM:


Teknologjia e patentuar Tri-Peptide

Tri-Peptide Technology është teknologjia më e mirë në klasë e Oriflame, e patentuar kundër rrudhave. 'Tri' është latinisht për 'tre' sepse kjo teknologji kombinon tre peptide të rrjedhura natyrshëm - të nxjerra nga orizi, gruri dhe majaja. Mënyra se si kombinohen këto tre peptide të fuqishme u mundëson atyre që të punojnë në sinergji për të dhënë një aktivitet të rëndësishëm që rrit kolagjenin.


Acid hialuronik me peshë të ulët molekulare

Acidi Hialuronik është një përbërës i rëndësishëm natyror i lëkurës. Ajo tërheq ujin nga brenda në pengesën e lëkurës për të mbajtur sipërfaqen e lëkurës të butë dhe të hidratuar. Çdo molekulë mund të mbajë deri në 1000x peshën e saj në ujë. Sasia e acidit hialuronik në lëkurë zvogëlohet ndërsa lëkura plaket, e cila është arsyeja pse ne e përfshijmë atë në shumë produkte Novage. Acidi hialuronik me peshë të ulët molekulare është një molekulë më e vogël e cila është në gjendje të përthithet dhe shpërndahet shpejt përmes lëkurës. Ai e mbush lëkurën nga brenda për të ndihmuar në zbutjen e strukturës së lëkurës dhe shfaqjen e vijave dhe rrudhave.


34510 NOVAGE ULTIMATE LIFT CONTOUR DEFINE KREMA E DITËS:

Teknologjia FreshProtect

Teknologjia FreshProtect u krijua posaçërisht për të adresuar nevojat më të mëdha të lëkurës gjatë ditës - hidratim i qëndrueshëm dhe mbrojtje UV. FreshProtect përfshin një përzierje të përqendruar të lagështuesve që lidhen dhe mbajnë lagështirën për të mbajtur lëkurën të butë, të trashë dhe rrezatuese. SPF 15 mbron nga rrezet UV të dëmshme për të ndihmuar në parandalimin e dëmtimit të fotografisë.


34549 NOVAGE ULTIMATE LIFT CONTOUR DEFINE KREAM E NATËS:

Eliksiri i rikuperimit të natës

NightRecover Elixir është krijuar për të përfituar nga mekanizmat e riparimit dhe rinovimit të lëkurës brenda natës, të cilat janë më aktive dhe më të pranueshme ndërsa jemi në gjumë. Kompleksi i saj gjithëpërfshirës i lagështuesve dhe zbutësve plotëson lëkurën me lagështi dhe ushqim për lëkurën që duket dhe ndihet e butë, e butë dhe e freskuar pas zgjimit.

A po plaket lëkura juaj? Tani është koha të rikthehemi përsëri me gamën tonë të performancës së lartë kundër plakjes: NovAge Ultimate Lift. Rikthen qëndrueshmërinë me kalimin e kohës, për një pamje të ngritur vërtet, me konture më të përcaktuara, rrudha të zbutura dukshëm dhe një kërcim të lezetshëm rinor.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.