Home
Shampo
Duologi
Shampo pastrues kundër flekeve DUOLOGI

Përshkrim

Anti zbokth është një shampo pastruese kundër zbokthit për të detoksifikuar dhe rifreskuar skalpin e kokës, duke pastruar flokët dhe duke reduktuar dukshëm thekonet në 2 javë.


Zvogëlon dukshëm zbokthin në 2 javë
Performanca e qëndrueshme kundër zbokthit – thekonet ende reduktohen pas 1 jave që nuk e keni përdorur shamponin

Përbërësit për kujdesin e lëkurës ndihmojnë në shënjestrimin e rrënjës së zbokthit, pasi Acidi Salicilik ndihmon në eksfolimin e butë të shtresës së jashtme të lëkurës, për të eliminuar grumbullimin e sebumit dhe për të reduktuar thekonet. Kompleksi Dandzi synon bakteret për të ribalancuar mikrobiomën e kokës, plus rregullon prodhimin e sebumit për lehtësimin afatgjatë të zbokthit – duke reduktuar në mënyrë efektive kohën e rilyerjes* duke lënë hapësirë midis larjeve.


Struktura e freskët dhe aromatike e xhelit i lë flokët dhe skalpin të ndjehen të pastër dhe të shëndetshëm.

I testuar klinikisht

Aplikojeni në flokë të lagur, shkumëzojeni në një shkumë të butë dhe shpëlajeni tërësisht.

Formuluar me aktivë që i duan flokët dhe skalpin plus përbërës për kujdesin e lëkurës, për të pastruar, hidratuar dhe trajtuar flokët tuaj që nga rrënjët.


Acidi Saliciksynon rrënjën e zbokthit, duke ndihmuar në eksfolimin e shtresës së jashtme të lëkurës, eliminimin e grumbullimit të sebumit dhe reduktimin e thekoneve. Duke zbërthyer dhe derdhur butësisht qelizat e vdekura të lëkurës, ndihmon në zbulimin e një shtrese të re të freskët të lëkurës në lëkurën e kokës – ndërkohë që ndihmon në ruajtjen e lagështirës, balancimin e mikrobiomës së kokës dhe parandalimin e kruajtjes.

Kompleksi Danxhi eliminon në mënyrë efektive zbokthin me performancë me veprim të dyfishtë, i provuar klinikisht se redukton dukshëm thekon në 2 javë. Duke synuar bakteret e njohura për rritjen e zbokthit, ky ekstrakt inovativ ribalancon mikrobiomën e kokës për të parandaluar skuqjen në të ardhmen; plus rregullon prodhimin e sebumit, duke ofruar lehtësim të menjëhershëm dhe afatgjatë.

Gjithçka që dëshironi - dhe asgjë që nuk bëni.

Pa parabenë, ngjyra dhe silikone shpëlarëse, produktet tona të kujdesit për flokët me performancë të lartë janë kujdes për lëkurën tuaj.


Të gjithë Përbërësit
AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, LAURETH-3, SODIUM CHLORIDE, ALLANTOIN, PROPANEDIOL, POLYQUATERNIUM-22, CITRIC ACID, SODIUM SALICYLATE, SODIUM LAUROYL SARCOSINATE, ZIZIPHUS JOAZEIRO BARK EXTRACT, SODIUM CITRATE, SALICYLIC ACID, PARFUM, SODIUM BENZOATE, HEXYL CINNAMAL, LIMONENE, BENZYL SALICYLATE, LINALOOL
Transformoni flokët tuaj me DUOLOGI: Një rutinë hibride, e personalizueshme për kujdesin e flokëve dhe lëkurës që promovojnë kujdesin e kokës. E formuluar me përbërës për kujdesin e lëkurës për të pastruar, hidratuar dhe trajtuar flokët tuaj nga rrënjët, DUOLOGI mbron dhe forcon fijet duke punuar drejtpërdrejt në fibrën e flokëve, duke ruajtur gjithashtu një mjedis optimal të kokës. Është koha të filloni të trajtoni flokët si dhe lëkurën tuaj.

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.