Home
Kujdesi i lëkurës
Novage+
NovAge Advanced Mbrojtës kundër Akneve

Përshkrim

Një zgjidhje multi-funksionale anti-breakout që në mënyrë efektive parandalon dhe zvogëlon dukjen e poreve të bllokuara, njollave dhe mbresë. Përmban përbërësin e fuqishëm qetësues Centella (CICA) që ndihmon rigjenerimin e lëkurës, sintezën e kolagjenit dhe venitjen e plagëve të vjetra. Ndihmon për të siguruar një lëkurë të pastër me një çehre të ndritshme. Përdorni me Zgjidhjen e Balancimit të Vajit NovAge dhe Korrigjimin e Njollave 24 orë me NovAge për Kujdes gjithëpërfshirës të njollave. Ndjenjë jo e yndyrshme.


  • Reduktimi i shfaqjes / dukshmërisë së njollave të të rriturve me 63% pas 1 muaji∆1
  • Reduktimi i skuqjes shoqëruar me thyerje ** / ***
  • Reduktim i ndjeshëm i dukshmërisë së mbresave pas njollave me 19% pas 1 muaji∆1
  • Redukton pamjen e poreve të zmadhuara (72%) ***


∆1Vlerësimi klinik në 27 panelistë për 8 javë

** Vlerësimi i konsumatorit në një mjedis klinik në 25 panelistë për 8 javë

*** Efektiviteti i konsumatorit në 76 persona për 8 javë

Vendoseni në lëkurën e pastruar në mëngjes dhe në mbrëmje, pas aplikimit të serumit tuaj NovAge. Shpërndani 1-2 pompat e produktit për të pastruar majat e gishtërinjve dhe masazhoni butësisht në lëkurë dhe lëreni të thithë.

Centella (CICA)është një barishte e fuqishme medicinale vendase në Azi që ndihmon në rigjenerimin e lëkurës. Ndihmon në zvogëlimin e shfaqjes së plagëve të meta dhe sigurimin e një efekti anti-plakje duke stimuluar prodhimin e kolagjenit.

Vaj Tamanu nxirret nga farat e pemës së arrës tamanu. Hasshtë përdorur në mënyrë medicinale për qindra vjet dhe është i njohur për vetitë e tij qetësuese, anti-mikrobike dhe rigjeneruese. Ai synon bakteret që shkaktojnë njolla dhe ndihmon në zvogëlimin e skuqjes që del nga formimi i njollave. Ai vepron si një agjent lokal rigjenerues që përshpejton rigjenerimin dhe rritjen e lëkurës së re kur aplikohet.

Acidi Salicylic ka një efekt shtresues dhe kontrollues të njollave. Ndihmon për të shtresuar lëkurën duke nxitur derdhjen e qelizave të vdekura të lëkurës, duke ndihmuar në mbajtjen e poreve larg mbetjeve dhe nxit rinovimin e lëkurës. Kjo ndihmon në zvogëlimin dhe parandalimin e poreve dhe njollave të bllokuara. Më tej, ndihmon në minimizimin e dhëmbëzave të shkaktuara nga njollat ​​e përflakur.
Të gjithë Përbërësit
AQUA, GLYCERIN, PPG-3 MYRISTYL ETHER, HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE, OCTYLDODECANOL, PPG-5-LAURETH-5, STEARETH-2, BETAINE, BUTYLENE GLYCOL, DISTARCH PHOSPHATE, SALICYLIC ACID, CYCLOPENTASILOXANE, CALOPHYLLUM INOPHYLLUM SEED OIL, CETYL ALCOHOL, PENTAERYTHRITYL DISTEARATE, STEARETH-21, CYCLOHEXASILOXANE, IMIDAZOLIDINYL UREA, PARFUM, XANTHAN GUM, ALLANTOIN, SODIUM HYDROXIDE, DISODIUM EDTA, CENTELLA ASIATICA LEAF EXTRACT, CITRIC ACID, BHT

NOVAGE+. FUQIZUAR NGA SHKENCA. TË FUQIZON TË JESH MË SË MIRI.

  Novage+ ofron një seri të avancuar shkencërisht të kujdesit për lëkurën, të krijuara për të korrigjuar dhe ngadalësuar shenjat e plakjes. Çdo gamë mundësohet nga teknologji inovative dhe ekstrakte të qelizave bimore, dhe përshtatet për të përmbushur nevojat në ndryshim të lëkurës tuaj gjatë gjithë jetës me rezultate të vërtetuara klinikisht. Që nga shenjat e para të plakjes deri tek ato me lëkurë më të pjekur, me Novage+ ju mund të shijoni lëkurën rinore dhe me pamje të shëndetshme në çdo moshë. 

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.